YENİ KİMLİK BAŞVURU TAKİBİ
Yeni kimlik kartım gelmedi. Yeni kimlik kartım ne zaman gelecek?Yeni kimlik kartına başvuruda bulundum ancak gelmedi? Yeni kimlik Ne zaman gelir? Yeni kimlik nereden öğrenirim?

Yeni kimlik kartına başvuruda bulunduğunuz andan itibaren başvuru bilgileri Nüfus Genel Müdürlüğünün basım merkezine düşer. Burada sizden alınan parmak izi, avuç izi gibi biyometrik veriler incelenir. Parmak ve avuç izi kaliteli olarak basım merkezine ulaşmış ise kart basım aşamasına geçer. Ancak ocak ayında 2 milyondan fazla insanın aynı anda müracaat etmesiyle sistemde çökmeler meydana gelmiş, basım merkezinin kapasitesi de bu talebe yetmemiştir. Bu nedenle başvurularda gecikmeler yaşanmaya başlamıştır. Bazı başvuruların basım süresi 2 ayı geçmektedir. Başvuruların alınmaya devam etmesiyle bu gecikmelerin devamlı yaşanması aşikardır.

Nüfus Genel Müdürlüğünün resmi web sitesindeki açıklamada da öğrecilere öncelik verildiği bununla ilgili sistemsel gerekli düzeltmeleri yaptıklarını ifade etmişlerdir. YGS ye girecek öğrencilerin sınav gününe kadar kimlik kartlarının teslimi yapılması düşünülmektedir.  ÇİPLİ YENİ KİMLİK KARTI BAŞVURU TAKİBİ İÇİN TIKLAYINIZ


- Sponsor Reklam -
rek1